Žižkovské pavlače

Žižkov je svébytnou částí Prahy, spojující tradice, ruch velkoměsta i klid přírody. Rezidenční projekt Žižkovské pavlače se nachází na Koněvově ulici, jedné z žižkovských tepen.

Popis projektu

Žižkovské pavlače jsou ekologicky a energeticky šetrnou stavbou, především díky využití moderních technologií s velmi nízkou spotřebou energií. To platí o všech bytech i nebytových prostorách v přízemí domů. Dobrá dopravní dostupnost, především díky husté síti městské hromadné dopravy, je v rámci bytového komplexu ještě podpořena možností parkovat vlastní auto v podzemních garážích a vyhnout se tak neustálému koloběhu hledání parkovacího místa přímo na ulici.

Celkový počet bytových jednotek: 146 bytových jednotek

Celková komerční plocha: 1.620 m2

Počet parkovacích stání: 108 stání ve 2 podzemních parkovacích podlažích

Lokalita

Žižkov je plný menších a tradičních obchodů, obchůdků a večerek. Tím je inspirované přízemí domu, které evokuje přecházení mezi jednotlivými obchody a službami „žižkovským způsobem“, od dvorku ke dvorku, od krámku ke krámku, venkem a na vzduchu. V okolí Žižkovských pavlačí najdete také množství vyhlášených hospůdek, kaváren a klubů. Nedaleko se nachází školy i školky i mnohá sportovní centra (tenis, plavecký bazén, fitness centrum).

Byty v rezidenčním projektu Žižkovské pavlače jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, ale i mladé páry nebo lidi, kteří se v životě soustředí především na práci a chtějí bydlet blízko centra města. Žižkovské pavlače, to je bydlení s příběhem, navazující na historii.

Architektonické řešení

Jedná se o typický žižkovský dům bytový s nebytovými prostory, přístupnými převážně z ulice, ale i z domovních průchodů.

V místě jsou ponechány dva nejstarší objekty. Tyto jsou doplněny novostavbou domů s dvorními vestavbami. Skrz domy jsou vedeny tradiční jednopatrové průchody, které nově spojují Koněvovu ulici s cyklostezkou pod Vítkovem.

Suterén domů je plně využit pro parkování osobních automobilů a pro umístění technologických celků. V přízemí jsou rozmístěny komerční prostory, které mají vstupy z ulice, ale i z nově vzniklých průchodů. Směrem do klidu Vítkova jsou pak otočeny nebytové prostory pro dlouhodobé ubytování.

V jednotlivých podlažích jsou rozmístěny bytové jednotky všech velikostí i stupně vybavenosti tak, aby nabídka přilákala pestrou skladbu obyvatel. Směrem do vyšších pater převažují prostornější byty s většími terasami.

Kontaktujte nás

*Pole označená hvězdičkou jsou povinná